neděle 23. března 2014

Výlet na zámek Konopiště

Rodinné jednodenní výlety zatím moc nezvládáme. Většinou jsme z pracovního týdne tak unavení, že v sobotu odpočíváme doma a neděle jsou vyhrazené kostelu (kam teď stejně chodíme velmi sporadicky, protože je období infekčních nemocí).
No ale včera! To počasí prostě lákalo ven. Rozhodnuto bylo v minutě. Sbalili jsme snad vše potřebné, cestou jsme se zastavili nakoupit pravou českou svačinu - paštiku a jiné důležité a vyrazili směr zámek Konopiště.
Nikdy před tím jsme tam nebyli. Pořádně jsme nevěděli, co nás čeká. Jen jsem stihla zjistit, že pro kola i kočárek je to pohodlné místo. A bylo.
U parkoviště pod zámkem jsme zjistili, že máme dost málo hotovosti, ale na parkovné ještě v peněženkách bylo (60 Kč na celý den).
No a děti zjistily, že krom parkovného lze na místě zakoupit i zmrzlinu. Což se stalo jaksi osudným celému výletu. Pak už se nenašlo nic lepšího, co by zmrzlinu porazilo a vznikla touha jedniná. Dlouho nenaplněná a tím otravná a náladová.Občas se dařilo zaujmout. Například interaktivní informační tabule táhly.

Nebo zajímavá lavice a sbírání klacíků na fiktivní ohýnek.Dvojčata si užívala volnosti pohybu. V týdnu, když jsem na ně sama, tak je pouštím z kočárku jen na uzavřených hřištích, jinak ne. Neuhlídala bych je. Procházka je bavila a bylo vidět, že si ji užívají. Na chodníku, na louce, samá radost. Naštěstí je jim zmrzlina ještě pořád ukradená :)

 Zmrzlina nakonec byla. Vyškrábli jsme z peněženek poslední drobné a dali si na závěr krásné procházky sladkou tečku. A akorát, když jsme dorazili domů, začalo pršet. Vyšlo nám to včera hezky :)


5 komentářů:

 1. To je dobře, že vás nezastihl déšť! A díky za inspiraci, taky jsme tam dlouhá léta nebyli.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Není zač, rádo se stalo. Až budeme starší, snad zvládneme i procházku nedalekým Benešovem. Tam by také mohlo být zajímavě.

   Vymazat
 2. já tam snad nikdy nebyla:)právě si čtu na www.obytechalidech.com o rodině Bohmových(neumim napsat přehlásku), co bydlí v černošicích a mají čtyři děti:)

  OdpovědětVymazat
 3. Čtu a nestačím se divit, jak moc ZJIŠŤUJEME :)

  OdpovědětVymazat